Psychoterapia Szczecin

Centrum Terapii Poznawczo-behawioralnej tworzy zespół wyszkolonych i certyfikowanych psychoterapeutów i psychologów, oferujących kompleksową opiekę w temacie zdrowia psychicznego. Dobieramy odpowiednią dla pacjenta formę terapii, w oparciu o obserwacje, wywiad i wielkie doświadczenia naszego personelu w zawodzie. Niesiemy wsparcie, umożliwiające poprawę samopoczucia klienta oraz jego samodzielność w rozwiązywaniu problemów.

Psychoterapia Psycholog Szczecin opinie Poznawczo-Behawioralna

Podejście poznawczo-behawioralne jest jednym z najlepiej przebadanych i cieszących się największą skutecznością podejść terapeutycznych w historii psychoterapii. Jej skuteczność potwierdza szereg badań klinicznych. Terapia poznawczo-behawioralna wywodzi się z behawioryzmu, kierunku psychologicznego, zgodnie z którym nasze zaburzenia wynikają z wyuczonych reakcji na konkretne bodźce, a nieuświadomionych procesów psychicznych i zjawisk nie bierze się pod uwagę. Terapeuta pomaga „rozłożyć” problematyczną sytuacje na podstawowe elementy. Ich zmianę umożliwia ich zrozumienie, a zmiana ta przekształca nasze odczucia i uwalnia od problemów. Terapia poznawczo-behawioralna jest formą terapii opartą na zmianie nieadaptacyjnych przekonań. Pozwala rozwinąć samoświadomość klienta, oraz uświadamia wzajemność wpływu myśli, zachowania i emocji, co z kolei pomaga rozwijać poczucie kontroli nad własnym życiem.

Dane firmy:

Szczecińskie Centrum Terapii Poznawczo – Behawioralnej Katarzyna Skrzypczak

ul. Fioletowa 21/8

Nasza oferta

Terapia jest najskuteczniejsza w leczeniu depresji, nerwicy, lęków napadowych, fobii, bulimii, nerwicy natręctw, stresu pourazowego, depresji okołoporodowej oraz schizofrenii. Nasza oferta zawiera wiele form psychoterapii (indywidualna, grupowa, dla par) oraz konsultacje z logopedą i psychologiem sportu. Możemy również zaproponować liczne szkolenia i warsztaty wspierającerozwój osobisty oraz członkostwo w klubie aktywnej mamy, którego celem jest szerzenie idei świadomego macierzyństwa, przepełnionego radością i spokojem. Oferujemy również możliwość przeprowadzenia diagnozy psychologicznej, która skupiona jest na określeniu problemu klienta poprzez wykorzystywanie odpowiednich narzędzi psychologicznych. Terapia ta jest dla wszystkich, którzy są chętni do pracy nad sobą, aby zobaczyć i poczuć rzeczywista zmianę.

News Reporter